عناوین مقاله

یک بار برای همیشه : نحوه کار پنل خورشیدی به چه صورت است؟

در این مطلب به بیان نحوه کار پنل خورشیدی و اینورتر خورشیدی رو به زبان ساده پرداخته ایم. پنل خورشیدی می تواند با جذب انرژی خورشید و تبدیل آن به برق برای خانه یا بیزینس شما تولید برق میکند.

خورشید ما یک راکتور هسته ای طبیعی است. بسته های کوچک انرژی به نام فوتون را آزاد می کند که ۹۳ مایل را از خورشید تا زمین در مدت حدود ۸.۵ دقیقه طی می کند.هر ساعت، به اندازه کافی فوتون به زمین برخورد می کند تا انرژی خورشیدی کافی برای تامین کل نیاز انرژی دنیا برای یک سال کامل تولید شود.

یک گزارش از آژانس بین المللی انرژی در سال ۲۰۱۷ نشان می دهد که خورشید تبدیل به منبعی انرژی با سریعترین رشد در جهان شده است. که این اولین بار است که رشد انرژی خورشیدی از دیگر منابع سوخت پیشی گرفته است. در سالهای پیش رو همه ما به طریقی از منافع برق خورشیدی بهره خواهیم برد.

وقتی فوتون ها به یک سلول خورشیدی برخورد می کند به چه صورت است؟

وقتی فوتون ها به یک سلول خورشیدی برخورد می کند،الکترون ها را از اتم هایشان جدا می کنند. اگر کنداکتور ها به مثبت و منفی سلول وصل شوند،یک مدار الکتریکی را تشکیل می دهند. وقتی الکترون ها در یک مدار شناور می شوند،الکتریسیته تولید می کنند. چند سلول خورشیدی یک پنل خورشیدی را تشکیل می دهند و چند پنل (ماژول) میتوانند از طریق سیم کشی به هم متصل شوند تا یک آرایه خورشیدی را تشکیل دهند. هر چه پنل بیشتری به کار ببرید،انرژی بیشتری تولید خواهد شد.

پنل های خورشیدی از چه چیزهایی ساخته شده است؟

پنل خورشیدی فتوولتائیک از تجمع چندین سلول خورشیدی ساخته می شود. سلول های خورشیدی از سیلیکون ساخته می شوند مثل نیمه رساناها. ساختار آن ها از یک لایه مثبت و یک لایه منفی تشکیل شده است که با هم یک میدان الکتریکی تشکیل می دهند،مانند میدانی که در باتری است.

پنل های خورشیدی چگونه تولید برق می کند؟

پنل خورشیدی برق جریان مستقیم یا DC تولید می کنند.

با برق DC الکترون ها در یک مسیر اطراف یک مدار شناور می شوند.این مورد نشان می دهد یک باتری ، برق یک لامپ را تامین می کند.الکترون ها از سمت منفی باتری حرکت می کنند. از مسیر لامپ و به سمت مثبت باتری بر می گردند.با برق جریان متناوب یا AC ، الکترون ها هول داده شده و کشیده می شوند ، مسیر معینی را حفظ می کنند ، مثل یک سیلندر موتور ماشین.

همانطور که می دانید برای شبکه برق ایران جریان AC انتخاب شده است ، چون برای انتقال در مسافت های زیاد هزینه کمتری در بر دارد. این در حالی است که پنل های خورشیدی برق DC تولید می کنند. حال چطور برق DC را به شبکه AC تزریق کنیم؟

پاسخ واضح و ساده است. از اینورتر های مخصوص سیستم خورشیدی استفاده می کنیم.یعنی در انتهای پنلها ، اینورترهای خورشیدی را قرار می دهیم ، بسته به ابعاد نیروگاه می توانیم از یک یا چند اینورتر استفاده کنیم. در مطالب آینده به انتخاب تعداد اینورتر و تفاوت های آنها با یکدیگر اشاره خواهیم کرد. برای اطلاع از مطالب آینده پیشنهاد می کنم عضو خبرنامه ی همیار سولار شوید.

پنل خورشیدی

 

یک اینورتر خورشیدی چه کاری انجام می دهد؟

یک اینورتر خورشیدی برق dc را از آرایه های خورشیدی می گیرد و از آن برای تشکیل برق AC استفاده می کند. اینورترها مثل مغز سیستم هستند. در کنار تبدیل برق DC به AC، همچنین محافظت خطای زمین و آمار سیستم را فراهم می کنند، شامل ولتاژ و جریان مدارهای AC و DC، تولید انرژی و ردیابی نقطه بیشینه توان.

کاربران گرامی شما می توانید از طریق شماره های تماس که در صفحه تماس با ما سایت مجموعه برقرسان درج شده، از مشاوره و محاسبه ی رایگان وات مورد نیاز خود و هزینه اجرای پروژه خود به صورت تلفنی مطلع شوید.

کارشناسان ما با داشتن سابقه و تخصص کافی در زمینه برق خورشیدی و انرژی خورشیدی، بهترین مشاوره را به شما ارائه خواهند داد.

تماس با مجموعه برقرسان | انرژی خورشیدی 02146082192

تماس با ما

0
شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.